Tykev - pomocník s línii

Tykev - pomocník s línii

Tykovový recept na štíhou postavu

Lehká na pěstování, ideální na stravování. I když není zcela bez kalorií do dietního jídelníčku ji rozhodně zařaďte. Nebojte se, že obsahuje množství cukrů. Rychleji vás zasytí.

Ideální je pokud si ji dáte jako přílohu k masu. V jejím 100 gramech najdete 167 kJ, což znamená 3.91 kcal. Oproti bramborám je tam rozdíl zhruba 30 kcal a to už opravdu stojí za uvážení.  Zkuste ji občas vyměnit za rýži, brambory, či jinou přílohu, určitě se to na vaší postavě kladně odrazí.

Dýně je výborným zdrojem betakarotenu, který se v těle přeměňuje na potřebný vitamin A. Beta-karoten také chrání naše buňky před útoky poškozujících volných radikálů. To znamená, že zvyšuje naši obranyschopnost. V letních měsících na pokožku tento vitamin působí jako balzám. Dodá jí nádech jemňoučkého opálení a potřebnou jemnost již na první pohled. A neměli bychom zapomínat ani na vitamin E, který se v ní nachází také ve velkém množství. Kromě dužiny si dopřejte i dýňová semínka, plné železa a fosforu, draslíku, hořčíku a zinku.

Tak HURÁ na zahrádky je jaro a čas pěstování! :)

CHCETE VĚDĚT VÍCE? NÁŠ TIP NA KNIHU !

Vloženo 05.04.2016

Komentáře (0)

Vložit komentář

Kontrolní otázka: 5 + 1 =