Paprika a její vitamínová síla

Paprika a její vitamínová síla

Paprika - vitamínovy granát
 
Řadí se mezi nejznámější zeleniny. Říká se o ní, že může prodloužit život. Jednoznačně jí nemůžeme odepřít množství vitaminu C, který se v ní nachází. Paprika posiluje celý imunitní systém a ochrání naše tělo před infekcemi. Zásobí jej velkým množstvím vitamínů a možná jste nevěděli, ale je účinná i při spalování tuků. Podporuje činnost trávicího traktu a štítné žlázy. Zároveň pomůže při péči o pokožku, vlasy a nehty.
 
Vitamíny
 
Paprika je velkým zdrojem vitaminu C, provitaminu A, vitaminů B1, B2, niacinu, kyseliny listové, draslíku, hořčíku, vápníku, železa, zinku a jódu. Rostlinným barvivem paprik je karoten, který chrání sliznici, přináší vitalitu buňkám, ale především podpoří náš zrak podobně jako mrkev. Speciální červená paprika se nejvíce doporučuje k rychlejšímu hojení jizev.
 
Účinky všech druhů paprik na naše tělo jsou opravdu široké. Posílí cévy, zmírní bolesti žil a podpoří činnost srdce i krevní oběh. Je vědecky dokázáno, že paprika je skvělou prevencí před vznikem migrény. Zpevňuje vazů tkáň a posílí sliznice v těle.
 
CHCETE VĚDĚT VÍCE? NÁŠ TIP NA KNIHU !

 

Vloženo 07.04.2016

Komentáře (0)

Vložit komentář

Kontrolní otázka: 2 + 8 =